Vücudun Senin Ellerinde

0534 971 31 19 

Hizmetlerimiz

Pilates

  • 10 Derste farkı hissedeceksiniz
  • 20 derste farkı göreceksiniz
  • 30 derste yepyeni bir vücudunuz olacak…

Pilatesin kurucusu olan Joseph Hubertus Pilates 1880 senesinde Almanya`da dünyaya geldi. Doğduğu zaman bir çok hastalığı olan Pilates için  doktorlar ailesine çok uzun süre yaşamayacağını söylemişti. Joseph Pilates, vaktinin çoğunu evde hastalıklarının çaresini bulmakla geçiriyordu. Bu nedenle yoga, kayak, dans, savunma sporu ve ağırlık çalışmaları üzerinde uzmanlaştı ve tüm bunların birleşimi olarak pilatesi yarattı. Klasik pilates hareketleriyle muazzam başarılar elde etti. 1926 senesinde  Amerika`ya gitmeye karar verdi, orada aslında hemşire olan eşi Clara ile tanıştı ve hemen arkasından New York`ta ilk pilates stüdyolarını birlikte açtılar. Uzun süre ilk müşterileri erkekler oldu, daha sonra kadınlarda ders almaya başladılar. Karı koca durmadan yeni hareketler yaratmaya, aralıksız kendi vücutları üstünde denemeye ve başarı elde etmeye başladılar… Joseph Pilates çok ağır antrenman programları olan boksörleri, New York bale öğrencilerini çalıştırdı. 1967 senesinde 87 yaşında öldüğünde, arkasında, kendi yarattığı onlarca klasik pilates hareketi, binlerce duruş bozukluklarından kurtulmuş, vücudu forma girmiş, fazlalıklarından kurtulmuş, sağlıklı kaslar yapmış insanlar bıraktı…

Reformer Pilates

Reformer pilates, özel tasarlanan bir aletle uygulanan, vücudunuzun esnemesini, güçlenmesini ve kaybettiğiniz enerjiyi size geri kazandırarak zinde kalmanızı sağlayan egzersiz hareketleridir.

Hamile Pilates

Gebelik , kadının fiziksel, hormonal ve psikolojik açıdan birçok değişikliğin yaşandığı uzun bir süreçtir. Gebelikle salgılanan hormonlar ve büyüyen bebeğin ağırlığı annenin kas ve iskelet sisteminde bir takım değişikler yaratır. Annede bel ve sırt ağrıları görülebilir. Bağ dokuları gevşer , eklemler kolay yaralanabilir.
Kısacası güçlü pelvik kasları doğum sırasında ve sonrasında büyük önem taşır. Pilates bu kasları kuvvetlendirmek için yapılacak en doğru ve güvenli egzersizdir.

Ne zaman başlanmalı ?

Doktorunuzun izni alındıktan sonra hamileliğin 12 ve 16. haftalarında başlanılabilir ve doğum sürecine kadar devam edebilir.
Nefes Çalışması ( Nefes = Yaşam )
Yaşam nefes ile başlar, nefes ile biter.
Nefes alışkanlıkları kişiye özeldir; parmak izi gibi. Kısıtlı nefes, kısıtlı yaşam demektir. Nefes alışkanlığınızın yaşamınızı nasıl etkilediğini fark ederek dönüştürmek doğru nefes ile gerçekleşir. Doğru nefes; bedensel, zihinsel ve duygusal iyileşmeyi sağlayan en hızlı, güçlü ve etkili bir dönüşüm aracıdır. Nefes alışkanlığınızı değiştirin, yaşamınız değişsin.

Yoga

Yoga basit anlatımla “bir farkındalık” çalışmasıdır. Yoga bütünleştirme, birleştirme anlamına gelmektedir ve beden ile zihni buluşturarak ana davet ederken; var olanı fark etme ve kabul etme yolculuğuna çıkarır insanı.

Hamilelikte 14.  haftadan itibaren Hamile Yogası uygulanabilir.
Doktorunuzun da onayıyla haftada en az iki kez yapılan Hamile Yogası anne adaylarının huzurlu bir hamilelik yaşamasını sağlar.

Hatha Yoga

Hatha Yoga dersleri hem yogaya yeni başlayanlara hem de bir süredir yoga yapan deneyimli öğrencilere uygundur. Bu derste, temel pozların yer aldığı yoga serileri, ara ara farklı orta ileri seviye pozlarla desteklenir. Hareket nefes eşzamanlılığı ile ilgili çalışmaların da yapıldığı bu derste, seri içerisinde yavaşlayabilmenin ve pozlarda uzun süre rahatça kalabilmenin yolları araştırılır.

Yin Yoga

Diğer Yoga pratiklerinden farklı olarak, kaslarla birlikte aynı zamanda bağ dokulara da odaklandığımız, dolayısıyla bedeni çok daha derinden etkileyen bir uygulamadır. Bağ dokular, kas dokularına oranla daha sert olduğundan bu bölgelere ulaşabilmek için pozlarda normalden daha uzun süre kalırız. Yin Yoga sayesinde pozun getirdiği zihinsel ve bedensel “sınırda olma” hissine rağmen gevşemeyi öğreniriz. Yin Yoga; koşu, fitness, dans gibi tüm “Yang” uygulamalarınızı ve aktif yoga pratiğinizi dengeleyen, bendene teslimiyeti ve gevşemeyi öğreten bir tekniktir.

Kick Boks

Kick Boks, tepeden tırnağa vücudumuzu mükemmelliğe yaklaştıracak antrenman sistemleri üzerine kurulmuş  zengin bir spor branşıdır. En az 10 dakikalık ısınma ile başlayan kickboksta, temelde yağ ve kalori yakmaya yönelik bir tutum sergileniyor. Kum torbasına vurmasanız bile yerinizde zıplayarak kontrol altına aldığınız bedeniniz, kalori ve yağ yakarak forma girmenizi sağlıyor.

Reiki

20.yüzyılın başında Japonya’da ortaya çıkan, enerji aktarımı ile ruhsal şifa vermeye dayalı olduğuna inanılan bir tekniktir. Rei “her yerde varolan”, ki “ruhsal yaşam enerjisi” anlamına gelmektedir.

Accses Bars

Tüm şifa modalitelerinin şahikası olan, çok hızlı ve çok derin bir temizlik yapan, bir bilinçaltı temizliği yöntemidir.

Artan odaklanma, mantık yürütme, problem çözme, hayattan daha fazla keyif alma, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişme sağlar.

Zumba

1990′larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır.

Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir. Zumbakoreografisinde, kumbiya, hip-hop, samba, salsa, merenge, mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri bir arada kullanıldığı gibi, “squat” ve “lunge” egzersizleri de kullanılır.Zumba stres atmanızı, koordinasyonunuzu geliştirmenizi, kilo vermenizi ve sıkılaşmanızı sağlar. Her yaş grubuna uygun olan zumba, kişinin kendine olan güvenini arttırır.

TRX

TRX suspension trainer size vücut ağırlığınızı direnç olarak kullanmanızı sağlayarak yüzlerce egzersiz olanağı sağlar. Vücut pozisyonunuzu değiştirerek kolaylıkla direnç ve şiddet ayarı yapabilirsiniz. TRX suspension trainer:
• Hızlı, pratik ve aynı zamanda verimli total-body (tüm vücut) antrenmanı sağlar.
• Sağlam bir core yapısının gelişmesine yardımcı olur.
• Kas dayanıklılığını arttırır.
• Profesyonel atletlerden yeni başlayanlara her seviyedeki kullanıcı için uygundur.

Detoks

Detoks, vücudun ihtiyacı olmayan ve vücutta deformasyona neden olan toksinlerin ve yabancı maddelerin vücuttan alınmasıdır. Vücut yapımız belirli bir oranda kendi çabasıyla bu toksinleri vücuttan atar ancak bu durumu daha çok hızlandırmak için belirli gıdaların tüketilmesi gerekmektedir.